AtmosferKontrollü

Nasıl çalışır ?

Hasattan sonra meyve ve sebzelerin tazeliğini korumak, iki işlemin optimize edilmesine bağlıdır: solunumlarını yavaşlatmak ve içlerindeki suyun havaya buharlaşmasını sınırlamak.
Soğuk odalarda kullanılan Janny MT modülleri bu ikili optimizasyonu doğal bir şekilde getiriyor.
 • Tüketicilerin evlerinde bile kullanılan 1. modern muhafaza teknolojisi elbette soğuktur. Bu soğuk, solunumda ilk düşüşe neden olacak ve böylece ilk potansiyel depolama süresi uzatma imkanını getirecektir.

  Janny MT kapağı, soğuk nedeniyle solunum yoğunluğu azalan ürünlerle dolu bir konteynere takıldığında, sızdırmazlığı depolanan ürünlerin nemini korumaya yardımcı olur. Seçici geçirgen membranlar, itici güç olarak ürün solunumundan O2 emilimini kullanarak oksijen ve CO2 seviyelerini %1 ile %5 arasında stabilize eder. Oksijendeki bu azalma, solunumda ikinci bir azalmaya neden olur ve böylece depolama süresinin daha da artmasını mümkün kılar.

  Soğuk bir odada düzenlenen modüllerde elde edilen 3 koruma etmeninin (sıcaklık, bağıl nem ve O2 / CO2 dengesi) aynı anda ayarlanması, doğal bir şekilde en iyi depolama kalitesini sağlar: Janny MT'nin sürdürülebilir kalitesi budur.

  Bu ekipman (modüller) 20'den fazla sebze, 15 meyve, 3 mantar ve 3 çiçek türünde çalışır. Tek yapmanız gereken, ekipmanı depolanan ürüne uyarlamak için çıkarılabilir kapakları kullanarak membranları ayarlamak."
 • Etape 1

  Hasat

  meyveleriniz, sebzeleriniz, çiçekleriniz, mantarlarınız...
 • Etape 2

  Ön Soğutma

  soğuk odada açık modül
 • Etape 3

  Saklama

  KA modül içinde soğuk
 • Etape 4

  Re-adaptasyon

  soğuk odada açık modül
 • Etape 5

  Satış

  meyveleriniz, sebzeleriniz, çiçekleriniz, mantarlarınız...

KA modüllerin avantajları

 • Ağırlık kaybı önleme

  Soğuk bir odada ürünler genellikle kasalarda veya açık kutularda depolanır. Soğutma, odadaki havayı dolaştıran bir soğutma ünitesi ile sağlanır. Ünite ile temas halinde soğutma ile hava, havalandırılmadan önce kurur. soğutulacak ürünlerle birlikte hava ısınır ve ardından nemi emme özelliği kazanır: böylece ürünün üzerinden her geçişinde bir miktar su tutar ve bu nedenle yavaş yavaş tazeliğini ve olası gevrekliğini kaybetmesine neden olur. elmalar veya kirazlar, klasik ambalajlarda depolamanın sonunda %10 civarında ağırlık kayıplarına sık rastlanır; kestane gibi bir ürün için bu %20'ye kadar çıkabilir!
  Janny MT işlemi ile soğutulan modüllerdir. Ürünleri kurutmadan soğutan ise modüllerin duvarlarıdır; ağırlık kaybı maksimum %1,5'e düşürülür. Ağırlık ile satılan ürünler için ekonomik kazanç açıktır.
 • Pazarlanan hacimlerde artış

  Janny MT süreci, üreticilere ve distribütörlere, ürüne bağlı olarak satışları hasatla ilgili olarak birkaç gün, birkaç hafta veya birkaç ay erteleme imkanı verir. Bu kapasite, piyasa onları hemen alamayacak olsa bile ürünlerin hasat edilmesini veya satın alınmasını mümkün kılar. Ağaçlarda kalan kirazlar veya tarlada kalan ve sapa kalkmadan sonra ezilen pırasalar, önlenebilir hale gelen hasat dışı kayıplara örnektir: ürünler, optimum olgunlukta toplanabilir ve daha sonra pazar ihtiyaçlarna uygun şekilde satılabilir. Hava ile ilgili bazı kayıplar da bu şekilde önlenebilir.
  Tarladaki veya depolama sırasındaki kayıplar bu nedenle azalır, bu da piyasa hazır olduğunda satılan hacimlerin aynı miktarda artmasını mümkün kılar.
 • Depolamada kaliteyi korumak

  Tazeliği ve kaliteyi daha uzun süre koruma imkanı, ürünleri birinci kalitede pazarlamak için daha fazla zaman tanıyor. KA modüllerinin çoğu kullanıcısı böylece işlemeye başvurma ihtiyacını büyük ölçüde azalttı. Artık elmaları endüstriye göndermeye gerek yok: birkaç ay daha taze olarak pazarlanmaktadır.
  Kategori 1 ve endüstri arasındaki fiyat farkları göz önüne alındığında, ekonomik çıkar büyük.
 • Pazar segmenti seçimi

  Hasat sonrası esnekliğin artmasının bir başka mekanik sonucu: Geleneksel soğuk havanın artık kalitenin korunmasına izin vermediği durumlarda, kalite düşürme nedeniyle düşük fiyatlarla satış yapmaya artık gerek yok.
  Ürünler, tüketicilerin beğenisine daha uzun sürelerle sunulabilir. Bu, üreticiler ve distribütörler için daha karlı fiyatlarla mümkündür.
 • Satış için en iyi zamanı seçme

  Tarımsal hammaddeler, diğerleri gibi, arz ve talep yasasına tabidir. Üretimde bir zirve meydana geldiğinde, pazar hızla mallarla doygun hale gelebilir ve bu da fiyatların düşmesine neden olabilir.
  Ürünlerinizi tazeliğini korurken daha uzun süre muhafaza edebilmeniz, en yoğun dönemde hasat edilen miktarların bir kısmının pazarlamasını sezon sonuna doğru, çoğu zaman daha avantajlı fiyatlarla kaydırmayı mümkün kılıyor. Örneğin, en yoğun üretimi ilkbaharda gerçekleşen şakayık üreten müşterilerimiz, satışlarını yaz aylarında en yoğun düğün sezonuna kaydırmak konusunda büyük bir ekonomik çıkara sahiptir. Aynı şekilde, yaban mersini üreticileri de ağustos üretimlerini eylül sonunda satma konusunda her türlü ilgiye sahipler.
 • KA'de emsalsiz stok boşaltma esnekliği

  Yalnızca pazar ihtiyaçları için gerekli miktarları depodan çıkarın ve geri kalan hacimleri en uygun depolama koşullarında tutun.

  AC modülleri, optimum O2 ve CO2 seviyelerinin izin verdiği raf ömrü ile stok boşaltmadaki bu esnekliği birleştiren tek çözümdür.
 • Ve hatta…

  KA modülleri, neredeyse tüm taze, nefes alan ürünlerin raf ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır. Ancak kullanım koşulları (sıcaklık, modül başına hacim, membran alanı, uyarlanmış hasat aşaması...) henüz her ürün için belirlenmiş değildir.

  Henüz resmi olarak ürün yelpazemizde olmayan bir ürünü korumak için modüllerimizi kullanmak isterseniz, projenizi görüşmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Birçok yeni ürünle ilgili büyük miktarda test verisine sahibiz ve her zaman modüllerin yeni bir ürüne uyarlanmasını incelemekle ilgileniyoruz.

Ürünlerimiz

Aksesuarlar