Haberlerimiz

Yayınlanan haberler 13 June 2024

Yeni veri sayfaları mevcut: Radicchio , Sarı soğan ve Pack Choi

Birkaç yıllık Ar-Ge çalışmasının ardından, şimdi Janny MT modüllerine dahil edilmek üzere 3 yeni ürün sunuyoruz:

Radika: Radikanın kalitesi kış boyunca azalır. Janny MT ekipmanı, Mart ve Nisan ayları arasında satılmak üzere Kasım ayının sonunda çok yüksek kaliteli radika depolamayı mümkün kılmaktadır. Depolama bu İtalyan ürünü için gerçek bir ekonomik zorluktur.

Sarı soğan: Soğanların uzun süre depolanması filizlenmeye ve ağırlık kaybına yol açar. Janny MT modüllerinde 10 ay boyunca depolama filizlenmeyi önler. Tazeliği korumak ve kalite kaybını önlemek için ideal bir çözüm.

Pak Choï: Hava durumuna bağlı olarak gözle görülür şekilde şişen bir üründür. Doğru boyutta hasat edilmesi gerekir, aksi takdirde artık pazarlanamaz. Janny MT modülleri, doğru zamanda hasadı tetiklemek ve tüketicilere herhangi bir kayıp olmadan doğru boyutları sunmak için idealdir.

Tüm Janny MT teknik ekibi, size basit bir depolama çözümü sunmak için her gün çok çalışıyor.

Kısa süre içinde 50 meyve, sebze, çeşni, mantar, çiçek ve aromatik bitki markasını geçmenize yardımcı olacak 2 ürünü daha tanıtacağız.

Yayınlanan haberler 20 May 2024

JANNY MT SMA MEDFOOD ticaret fuarında

Ortağımız SOFPINCE ile birlikte 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tunus'un Sfax kentinde düzenlenen SMA MEDFOOD fuarındaydık.
SMAMEDFOOD derneği 2002 yılından bu yana Tunus tarımının simgesi olan Sfax şehrinde Akdeniz Tarım ve Gıda Fuarı düzenlemektedir.
Sfax, çeşitli tarım sektörlerindeki liderliğiyle öne çıkmaktadır. Bölge ekonomisi, zeytin yetiştiriciliğinden sığır yetiştiriciliğine kadar geniş bir yelpazede fırsatlar sunmaktadır. 151 katılımcının yer aldığı fuar, ulusal ve uluslararası oyuncular arasında alışverişi teşvik ederek bölgesel ekonomik büyümeye ve Akdeniz'de işbirliğine katkıda bulunuyor.

Yayınlanan haberler 06 May 2024

Yeni veri sayfaları mevcut: Yer elması, Nergis, İncir

Birkaç yıllık Ar-Ge çalışmasının ardından, Janny MT modüllerinde depolanmak üzere 3 yeni ürün sunuyoruz:

Yer elması: Mart ayında vejetatif büyümenin başlaması, yer elmasının yeniden büyümeye başlamadan önce hasat edilmesi gerektiği anlamına gelir. Bunları 3 ay boyunca modüllerde saklamak, sezon sonunda hacimleri artırmak için önemli bir çözümdür.

Nergis: 1 ay boyunca saklanması gereken erken bir çiçek, bazen çok erken. Bunları Janny MT modüllerinde saklamak, üretimin toplu olarak gelişini Şubat ve Mart ayları arasına yaymamızı sağlar.

İncir: Üretim hava koşullarıyla yakından bağlantılıdır ve üretim zirveleri sık görülür. Janny MT modülleri, pazar talebini karşılamak için stok yönetiminde önemli bir esneklik sağlıyor.

Tüm Janny MT teknik ekibi, size basit bir depolama çözümü sunmak için günlük olarak çalışmaktadır.

Sizi 50 meyve, sebze, çeşni, mantar, çiçek ve aromatik bitki markasını geçmeye götürecek 3 ürünü daha yakında tanıtacağız.

Yayınlanan haberler 19 April 2024

JANNY MT Croquons l'innovation yarışmasında

"Croquons l'innovation" yarışmasında 10 Burgundy şirketinden biri olarak seçilmekten gurur duyuyoruz.

Yarışmanın amacı, tarım-gıda sektöründeki büyük zorlukların aşılmasına katkıda bulunan yenilikçi gıda hizmetleri veya ürünleri sunan start-up'lara ve KOBİ'lere dikkat çekmekti:

- Tarım ve gıda üretiminin çevresel etkilerinin azaltılması,
- Gıda atıklarının azaltılması ve döngüsel ekonominin desteklenmesi,
- Akıllı araçlar ve dijital teknolojilerin kullanımı yoluyla tüketicilerin şeffaflık/kullanılabilirlik vb. beklentilerinin karşılanması.

"Croquons l'innovation" yarışması, 3 Nisan 2024 Çarşamba günü Dole'da düzenlenen Forum des Opportunités agricoles et de la transition alimentaire kapsamında düzenlenmiştir.

Bu etkinlik için organizatörlere çok teşekkür ederiz.
Janny MT'nin tamamı, meyve ve sebze yetiştiricilerinin yanı sıra bu gıda dönüşümüne katılmak için seferber olmaya devam ediyor.

Yayınlanan haberler 21 March 2024

JANNY MT Grand festival du maraîchage bio'da!

Pazar bahçıvanları tarafından ve pazar bahçıvanları için bir etkinlik!

19-20 Mart 2024 tarihlerinde Fransa'nın Cher bölgesinde ikincisi düzenlenen Grand festival du maraîchage bio'ya katıldık.

İki gün boyunca konferanslar, yuvarlak masa toplantıları ve ekipman tanıtımları: kaçırılmaması gereken bir etkinlik.

19 Mart'ta toprak işleme, çekili ekipmanlar, iletişim, restoranlara pazarlama, yumurtlayan tavuklar ve zencefil yetiştiriciliği konularında yuvarlak masa toplantıları yapılacak. Agence Bio'nun başkanı Laure Verdeau ile organik sektörün canlandırılması üzerine bir konferans düzenlendi.

20 Mart'ta düzenlenen yuvarlak masa toplantılarında organik malç kullanımı, ortak çalışma, Cuma, yoğun bitki örtüsü kullanımı, toprak işlemesiz dokuma kumaş, tarımsal ormancılık, mantar yetiştiriciliği ve online satış konuları ele alındı. Johanna Manteau (Fnab) ve Alexandre Barrier-Guillot (Frab Aura) iklim değişikliğine karşı dayanıklılık üzerine bir konuşma yaptı. Her iki gün de ekipman gösterileriyle doluydu.

Gün boyunca katılımcılardan oluşan bir köy programı tamamladı ve akşam da neşeli bir konserle şenlikli bir akşam yaşandı.

Yayınlanan haberler 01 December 2023

JANNY MT, Grand Prix Impact'in Gıda/Tarım kategorisini kazandı!

EKOLOJIK DÖNÜŞÜME HIZMET EDEN YENILIKLER IÇIN YARIŞMA
Dünya Etki Zirvesi tarafından Grand Prix Impact'in Gıda/Tarım kategorisinde 1.400 yeşil teknoloji şirketi arasından 1.'lik ödülüne layık görüldüğümüz için son derece gururluyuz.
Yıllar süren bir çalışma, harika bir ekip, ortaklar ve müşteriler olmadan bu mümkün olmazdı.
Bu ödül ekolojik dönüşüm sürecine katılımımızı ödüllendiriyor. Şirketimizin stratejisine uygun bir ödül.
Organizatörlere de çok teşekkürler.